U Kopenhagenu, u Danskoj, 16. i 17. aprila 2026. godine održan je 12. Forum „Europe, Let’s Cooperate 2026“, koji je okupio učesnike iz cele Evrope kako bi se bavili temama vezanim za međuregionalnu saradnju i razvoj regionalnih politika u okviru Programa ‘Interreg’.
G-din. Arbnor Sadiku sa Kosova, u svojstvu Vršioca Dužnosti Direktora DIEKP-a, učestvovao je virtuelno na ovom forumu.
Učešće u ovoj aktivnosti realizovano je u ulozi zemlje koja ima za cilj da u budućnosti postane deo ovih programa sa jednakim pravima, kao i druge zemlje regiona. Zbog toga nam je bilo važno da saznamo kako ovi programi funkcionišu, prateći prezentacije i diskusije koje su održali organizatori Interreg programa, kao i drugi učesnici.
Tokom foruma predstavljena su dostignuća i rezultati međuregionalne saradnje, kao i projekti realizovanih od strane vodećih zemalja i partneri Programa Interreg. Takođe, pružene su informacije o mogućnostima uključivanja u aktivnosti i usluge Platforme za Učenje o Politikama (Policy Learning Platform).
Ovo učešće doprinosi unapređenju institucionalnog znanja i praćenju najnovijih dostignuća u oblasti međuregionalne i transnacionalne saradnje Programa EU-a, Interreg.