Danas, 11.06.2026. godine, održana je ceremonija potpisivanja ugovora sa korisnicima projektnih predloga organizacija civilnog društva (NVO), u okviru Javnog poziva Ministarstvo regionalnog razvoja za 2026. godinu.
Ceremoniju je otvorio vršilac dužnosti ministra regionalnog razvoja, Rasim Demiri, u prisustvu prvog zamenika ministra, Ali Dula, i vršioca dužnosti generalnog sekretara, Ylber Çitaku. Oni su čestitali korisnicima na njihovim projektnim predlozima i istakli značaj partnerstva između institucija i civilnog društva u unapređenju uravnoteženog regionalnog socio-ekonomskog razvoja. Takođe su poželeli uspeh organizacijama korisnicama u sprovođenju projekata i izrazili spremnost Ministarstva za nastavak saradnje.
Ministar Demiri i zamenik ministra Dula potpisali su 52 ugovora sa organizacijama korisnicama, čiji će projekti doprineti unapređenju socio-ekonomskog i regionalnog razvoja Republika Kosovo, u skladu sa prioritetima i strateškim ciljevima Ministarstva regionalnog razvoja za 2026. godinu.