Ministar Ministarstva regionalnog razvoja g. Rasim Demiri je, prvog dana službene posjete Crnoj Gori, 23. 04. 2026., na poziv ministra regionalno-investicionog razvoja i saradnje s nvo, g. Ernada Suljevića, razgovarao i sa i našim poznatim preduzetnicima u Baru, na čelu sa g. Mefailjom Osmani porijeklom iz Donjeg Ljubinja kod Prizrena.
Pored upoznavanja sa brojem zapošljenih radnika i njihovog statusa, pokazani su nam i nekoliko novih građevinskih objekata u završnoj fazi izgradnje…
Od njihove strane, potenciran je i jedan problem – kako za njihove radnike tako i za sve Kosovare koji rade i borave u Republici Crnoj Gori, koji se odnosi na obavezu plaćanja zdravstvenog osiguranja, s kojim se kasnije ne pružaju zdravstvene usluge od državnih ambulanti ili bolnica u Crnoj Gori.
(To pitanje je, u kasnijim kontaktima sa institucijama u Crnoj Gori, istaknuto kao jedno od otvorenih za rješavanje.)
Od domaćina je također bio priređen i svečani susret i razgovor sa aktivistima iz društvenog i vjerskog života, među kojima je bio i g. Suljo Mustafić, predsjednik BVCG.
Trećeg dana boravka u Crnoj Gori, u povratku ka Kosovu, ministar Demiri sa saradnicima, u pratnji g. M. Osmanija, obišao je jedno od mjesta zločina s proljeća 1945., s kraja Drugog svjetskog rata, zgradu “Monopola” u luci Bar, gdje je pobijen veliki broj mobilisanih Kosovara, koji nisu bili naoružani, od strane ondašnjih partizanskih (pratećih) jedinica.
